Zamezení osvojení dětí homosexuálními páry prioritou MKD pro následující období

07.09.2014 | autor: Tajemník

Celostátní výbor MKD v Hradci Králové přijal dne 7. 9. 2014 usnesení, kterými zavázal předsednictvo MKD k vyvinutí maximálního úsilí k zamezení přijetí zákona umožňujícího osvojení dětí osobami žijícími v registrovaném partnerství.

CV MKD žádá předsednictvo KDU-ČSL, k využití všech prostředků, které má KDU-ČSL k dispozici k tomu, aby zajistila, že připravovaný zákon umožňující osvojení dětí osobami žíjícími v registrovaném partnerství nebude přijat.

CV MKD taktéž v kontextu posledních mediálních vystoupení prezentujících možnosti osvojení dítěte osobami žijícími v registrovaném partnerství, vyzývá předsednictvo MKD, aby k tomuto problému zaujalo důrazné stanovisko a směřovalo veškeré úsilí a aktivity MKD v následujícím období k potlačení těchto nepřirozených snah, které podrývají a ohrožují institut tradiční rodiny.

MKD uznává osobní důstojnosti každého člověka bez ohledu na jeho sexuální orientaci a oceňuje fakt, že v České republice není nikdo pro svou příslušnost k jakékoliv menšině diskriminován. Příslušnost k sexuální menšině se ale nesmí stát podkladem k privilegiím, která jdou na úkor jiných, v tomto případě těch, kteří se nejméně ze všech mohou bránit – dětí.

/přijato jednomyslně/

 

Sdílet


ZPĚT NA SEZNAM ČLÁNKŮ

Další články:

Máme nového místopředsedu

O víkendu jsme si zvolili nového místopředsedu!

MKD na sjezdu KDU-ČSL

Ve dnech 29. – 30. března 2019 proběhl v areálu výstaviště v Brně...

MKD má nová loga

Mladí křesťanští demokraté za sebou mají již 20 let existence, a proto jsme se...

Přejeme požehnané Vánoce

Staronové vedení ve Středočeském kraji

Středočeská organizace má nové vedení! ⬇️ Na včerejším...


Naši partneři:

Už více než 20 let spojujeme mladé!